Організація мирних зібрань

Організація мирного зібрання

Отож, Ви вирішили провести мирне зібрання. Щоб організувати його швидко та ефективно, пропонуємо такий алгоритм дій.

Визначтесь з метою зібрання та проблемою 

до якої Ви хочете привернути увагу своїм мирним зібранням. Саме від мети зібрання залежать ваші подальші кроки.

Зберіть команду однодумців

Звісно, Ви можете провести та організувати мирне зібрання самотужки, однак залучення інших людей допоможе зекономити Ваш час та ресурси і якісно підготуватись до проведення. Зберіться разом та сплануйте свої подальші кроки, розподіліть обов’язки.

Оберіть місце та час проведення мирного зібрання

Місце проведення зібрання безпосередньо залежить від його мети. Зібрання можна провести у будь-якому публічному місці, крім закритих об’єктів, аеродромів та злітних смуг, місць розташування трубопроводів.

Мирне зібрання можна проводити в будь-який час (однак, якщо зібрання проводиться в нічний час поряд із житловими будинками, не слід використовувати звукопідсилювальну апаратуру). Також візьміть до уваги, що місцева влада у кожному місці може встановлювати обмеження щодо використання звукопідсилювальної апаратури у житлових кварталах у нічний час.

Повідомте владу про те, що плануєте провести мирне зібрання

У статті 39 Конституції України визначено необхідність завчасного сповіщення органів влади про проведення мирного зібрання. Це потрібно, зокрема, для того, щоб органи влади подбали про безпеку учасників мирного зібрання та захист їхніх прав.  

Таке повідомлення дозволить органам місцевої влади вжити заходів щодо забезпечення громадського правопорядку та захисту учасників мирного зібрання, змінити схеми руху транспорту (у разі потреби), організувати роботу пожежної, медичної та комунальної служб.

ВАЖЛИВО!

Рекомендовано подати таке повідомлення про проведення мирного зібрання не пізніше ніж за добу до його проведення.

У разі спонтанного мирного зібрання повідомляти органи влади не потрібно.

У повідомленні слід зазначити ім’я організатора та його контактні дані, місце проведення та час початку, прогнозовану кількість учасників, форму проведення мирного зібрання та спеціальну апаратуру, що буде використовуватись.

Повідомлення про проведення мирного зібрання слід подавати

  • у разі, якщо воно відбуватиметься у м. Києві чи Севастополі –  до міської адміністрації;
  • у решті міст, селищ, смт – до виконкому міської/селищної ради;
  • за межами населеного пункту – до відповідної районної чи обладміністрації;

Спосіб подачі повідомлення:

  • рекомендований лист;
  • телеграма;
  • подання через канцелярію безпосереднього органу влади.

Місцева влада НЕ МАЄ повноважень заборонити проведення мирного зібрання. Це може зробити лише суд. У разі, якщо орган влади звернувся до суду з проханням заборонити проведення мирного зібрання, суд зобов’язаний залучити організатора до участі у справі та повідомити про час та місце проведення судового засідання.

Також місцева влада не може вирішувати де проводити мирне зібрання чи змінювати його маршрут. Повідомленням про проведення мирного зібрання Ви лише інформуєте владу, аби вона подбала про безпеку учасників зібрання.

 

Поширте інформацію про мирне зібрання

Опублікуйте інформацію про мирне зібрання в соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram, Telegram…), попросіть друзів і знайомих, лідерів громадської думки поширити інформацію про мирне зібрання.

Складіть план проведення зібрання, підготуйте роздаткові матеріали

  • Якщо Ваше зібрання відбуватиметься у формі мирної ходи, сплануйте маршрут, яким Ви будете рухатись;

 

  • Якщо Ви проводите мітинг чи демонстрацію, вирішіть, чи потрібна Вам сцена та звукопідсилювальна апаратура, інші тимчасові споруди, підготуйте роздаткові матеріали.

Що бажано взяти на мирне зібрання?

Рекомендуємо взяти документи, що посвідчують особу, а також мати із собою номери телефонів близьких людей та єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги:

0-800-213103

(цілодобово та безкоштовно)